چرا داخل یخچال فریزر بی نهایت سرد است؟

شروع موضوع توسط ehsanlolayi ‏15 نوامبر 2019 در انجمن سایر مباحث متفرقه

 1. ehsanlolayi

  ehsanlolayi New Member

  تاریخ عضویت:
  ‏14 نوامبر 2018
  ارسال ها:
  1
  تشکر شده:
  0
  جنسیت:
  مرد
  هدف از طراحی یخچال‌ فریزرها ایجاد محیطی خنک برای غذاهاست. دمای مطلوب داخل یخچال باید حدود 34 تا 40 درجه فارنهایت و دمای فریزر هم باید حدود صفر درجه فارنهایت باشد.
  بهترین راه برای مطمئن شدن از دمای مناسب یخچال و فریزر این است که ابتدا مطمئن شوید یخچال دماسنج دارد یا خیر. به این ترتیب همیشه از درجه دمای آن مطمئن خواهید بود و یا می‌توانید خودتان یک دماسنج داخل آن بگذارید تا با هر بار باز کردن درب یخچال دمای آن را ببینید.
  دلایل مختلفی می‌تواند باعث زیادی سرد شدن یخچال و فریزر شود:
  مشکلات جریان هوا
  مشکلات کنترل سرد
  تنظیمات اشتباه
  مشکلات یخ‌زدایی
  دریچه‌های مسدود شده یا نشتی درز‌ها


  جریان هوای یخچال فریزر
  فریزر، دارای کویل‌های تبریدی (کویل‌های تبخیرکننده) است که سردترین درجه حرارت را دارد.
  محفظه غذاهای تازه در یخچال، هیچ کویلی ندارد. (یخچال‌های قدیمی‌تر ممکن است در محفظه غذاهای تازه کویل داشته باشند و یا اگر فریزر بالای یخچال باشد باید به صورت دستی یخ‌زدایی شوند).

  یخچال‌ فریزرها به طور کامل به جریان هوا داخل وابسته هستند. هوای سرد باید داخل محفظه غذاهای تازه جریان پیدا کند تا دما را به میزان درست پایین بیاورد. هنگامی که محفظه غذاهای تازه به دمای مورد نظر می‌رسد، کمپرسور خاموش می‌شود و یخچال و فریزر از کار دست می‌کشند تا زمانی که درجه حرارت در محفظه غذاهای تازه افزایش یابد. ترموستاتی که وظیفه خاموش و روشن کردن کمپرسور را دارد، کنترل سرد نامیده می‌شود.

  وقتی آب و هوای گرم‌تر است، درجه حرارت در محفظه غذاهای تازه ممکن است کمی در بالای یخچال بیشتر باشد. این افزایش دما ممکن است موجب شود محفظه فریزر خنک‌تر از حد معمول شود. در یخچال های سایدبای‌ساید، هوا از طریق یک دریچه خروجی در بالای محفظه غذاهای تازه جریان می‌یابد و سپس از زیر فریزر به فریزر برمی‌گردد. سرما می‌تواند دوباره به زیر یخچال فریزربرگردد.

  هوای مسدود شده در یخچال فریزر
  اگر هوا در بالای یخچال فریزر گیر کند و جریان پیدا نکند، یخچال مجبور است بیشتر و طولانی‌تر کار کند و دمای فریزر هم بسیار کاهش پیدا می‌کند. وقتی یخچال و فریزر دست از کار بکشند، هوا از فریزر به پایین یخچال منتقل شده و به این ترتیب باعث می‌شود دمای یخچال بسیار سرد شده و سبزیجات و میوه‌ها یخ بزنند.

  جریان هوای مسدود شده می‌تواند منجر به بروز چنین مشکلاتی شود و باید برای تعمیرات یخچال سامسونگ اقدام کنید. حتما اطمینان حاصل کنید که دریچه‌های یخچال و فریزر مسدود نباشند. گذاشتن ظروف یا کیسه‌های غذا می‌تواند جلوی دریچه هوا فریزر را مسدود و جریان هوا را به طور کامل مختل کند.
  خدمات پس از فروش سامسونگ
  دکمه‌های کنترل یخچال
  به طور کلی دو دکمه کنترل در یخچال فریزر وجود دارد، یکی برای کنترل دماست (یعنی همان ترموستات)، و دکمه دیگر جریان هوای بین محفظه‌ها را تنظیم می‌کند. شروع جریان هوا باید روی نقطه مرکزی تنظیم شود. اگر خیلی از مرکز فاصله داشته باشد، جریان هوا ممکن است اشتباه شود.

  اگر فکر می‌کنید تنظیم کنترل‌ها اشتباه است، هر دو را روی محدوده مرکزی تنظیم کنید و اجازه دهید مدت 24 ساعت بگذرد تا یخچال فریزربا تنظیمات جدید هماهنگ شود. در طول این زمان درب یخچال را زیاد باز و بسته نکنید. دماهای نهایی را یادداشت کنید. تنظیمات متوالی باید با این تنظیمات مطابقت داشته باشند.

  اگر همه چیز در یخچال یخ می‌زند و یخچال بیشتر شبیه به فریزر است تا یخچال، و تنظیمات کنترل هم درست به نظر می‌رسند، این احتمال وجود دارد که مشکل ناشی از مشکلات جریان هوا باشد.

  مشکلات کنترل سرد
  نکته مهم: هرگز تا وقتی برق دستگاه را از پریز جدا نکرده‌اید، تعمیر یخچال فریزر را شروع نکنید.

  اگر فن یخچال فریزر کار می‌کند، جریان هوای یخچال و فریزر هم ظاهرا متوقف نشده، تنظیمات هم درست است اما هنوز هم دمای یخچال بسیار پایین است، به احتمال زیاد مشکل از کنترل سرد است.

  اگر یخچال فریزرشما کنترل‌های الکترونیکی دارد و کنترل هم دارای حسگر است، احتمالا مشکل مربوط به کنترل‌های الکترونیکی است. تشخیص مشکل کنترل‌های الکترونیکی دشوار است برای اینکار نیاز به یک نمودار سیم‌کشی و البته صبر دارید. اگر مشکل از کنترل‌ها باشد، باید عوض شوند و برای تعویض کنترل‌ها باید از یک تعمیرکار کمک بگیرید.

  اگر یخچال فریزر‌تان دارای کنترل‌های مکانیکی با ترموستات باشد، پس شانس با شما یار است. لازم نیست این کنترل سرد را عوض کنید، بلکه می‌توانید تعمیر یخچال فریزر را به آسانی انجام دهید.

  دکمه‌های کنترل برای کنترل دمای یخچال فریزر، به کنترل سرد متصلند. با دقت جایی که این دکمه‌ها در آن نصب شده‌اند را بررسی کنید تا متوجه شوید چطور می‌توان اتصال آنها را جدا کرده و آنها را درآورد.

  اینکار باید با دقت انجام شود تا به دیگر اجزای موجود در آن قسمت آسیبی وارد نشود. کنترل سرد یک سنسور درجه حرارت دارد که به آن متصل است و در نزدیکی پشت محفظه قرار دارد.

  می‌توانید با دنبال کردن لوله‌ای که این دو را به هم متصل می‌کند، جای آن را پیدا کنید. کنترل قدیمی را با دقت با کنترل جدید عوض کنید. اینکار را با صبر و حوصله انجام دهید. در صورت نیاز از نمایندگی تعمیرات سامسونگ برای تعمیر یخچال فریزرتان کمک بگیرید.

  تنطیمات یخچال فریزر
  تنظیمات یخچال و فریزر کمی دشوار است چراکه تنظیمات باید به صورت کوچک انجام شوند. سپس باید حداقل 24 ساعت به یخچال و فریزر مهلت دهید تا به تنظیمات جدید هماهنگ شوند.

  این فرایند باعث می‌شود خیلی‌ها از کوره در بروند. طبیعتا اولین کاری که افراد انجام می‌دهند این است که دما را بررسی می‌کنند و اگر به اندازه کافی سرد نباشد، دما را پایین می‌آورند. روز بعد متوجه می‌شوند که یخچال زیادی سرد شده است، بنابراین کنترل را به سمت دمای گرم‌تر می‌چرخانند.

  با دماسنج شروع کنید. برای تصمیم‌گیری درست در مورد تنظیمات، به دماسنج نیاز دارید. بهترین راه برای متعادل کردن دمای یخچال و فریزر این است که ابتدا دما را روی مرکز تنظیم کنید. اینکار جریان هوا را تا نیمه باز کرده و کنترل سرد را روی دمای متوسط قرار می‌دهد. این بهترین تنظیم برای شبیه‌سازی تنظیمات کارخانه است.

  درجه حرارت را یادداشت کنید.

  24 ساعت صبر کنید. اینکار خیلی مهم است. نه چهار ساعت؛ نه ده ساعت؛ 24 ساعت تمام صبر کنید، نه کمتر. در طول این زمان، از باز و بسته کردن بی‌مورد درب‌ یخچال فریزرجلوگیری کنید.
  پس از گذشت 24 ساعت، درجه حرارت یخچال فریزر را یادداشت کنید.
  اگر دمای یخچال فریزر هنوز خیلی سرد است، درجه دما را خیلی کم به سمت گرم‌تر بچرخانید. به این ترتیب یک تنظیمات جدید خواهید داشت.
  بنابراین 24 ساعت نیز دیگر صبر کنید. این بار هم یک 24 ساعت کامل صبر کنید.
  دما را یادداشت کنید.

  اگر درجه حرارت هنوز هم خیلی سرد است، کنترل هوا را به طرف سردکننده فریزر و یا گرم‌کننده یخچال فریزر حرکت دهید. اگر جهت گرما و سرما در کنترل مشخص نشده، به طور معمول به این صورت است: جهت عقربه‌های ساعت، یخچال گرم‌تر می‌شود، خلاف عقربه‌های ساعت، یخچال سردتر می‌شود. با چرخش جهت عقربه‌های ساعت، درب کوچکی که جریان هوا را کنترل می‌کند، بسته می‌شود. ممکن است این فرایند در یخچال فریزرشما متفاوت باشد، بنابراین باید با باز و بسته کردن دریچه، خودتان بررسی کنید. دریچه در قسمت عقب در سمت چپ بالای محفظه غذاهای تازه قرار دارد.

  وقتی یخچال فریزر در حال کار کردن است، درب را باز و بسته کنید. درب را به طور کامل باز کنید باید بتوانید نسیم سردی را که از دریچه بیرون می‌آید تشخیص دهید.


  دلایل دیگر سرمای بیش‌ از حد یخچال فریزر
  درزگیر درب را بررسی کنید تا مطمئن شوید خراب یا فرسوده نشده باشد. خارج شدن هوا از یخچال فریزرمی‌تواند موجب افزایش دمای یخچال فریزرشود.

  اگر فن یخچال فریزرکار نکند، موجب کار کردن طولانی و افزایش دمای یخچال و فریزر می‌شود.

  ممکن است هوای سرد از قسمت پایین فریزر به یخچال نفوذ کند. به این ترتیب دمای محفظه غذاهای تازه نامنظم می‌شود و ممکن است منجر به انجماد در سطوح پایین‌تر شود.

  بررسی کنید که آیا کویل‌ها تمیز هستند یا خیر.
   
 2. emilyfarahi

  emilyfarahi Member

  تاریخ عضویت:
  ‏7 مارس 2020
  ارسال ها:
  43
  تشکر شده:
  7
  جنسیت:
  زن
  شغل:
  آرایشگر
  محل سکونت:
  تهران
  پیشنهاد من تعمیر انواع یخچال و تعمیر ماکروفر ،مرکز تعمیرات یخچال فریزر و ماکروفر لاین تعمیر هست. تعمیرات یخچال فریزر و ساید بای ساید و ماکروفر و اجاق گاز رو به صورت حرفه ای به وسیله تعمیر کاران مجرب خودشون انجام میدن.
  شماره تماسشون: 33078177
   
 3. parisa98

  parisa98 New Member

  تاریخ عضویت:
  ‏24 آوریل 2020
  ارسال ها:
  17
  تشکر شده:
  0
  جنسیت:
  زن
  نمایندگی تعمیرات پروفایل و جنرال الکتریک
  ویژگی های نمایندگی تعمیرات پروفایل
  خب تا اینجا در مورد نمایندگی تعمیر لوازم خانگی پروفایل، مطالب زیادی را متوجه شدیم. اما سوالی که اینجا پیش می آید این است که چرا با وجود تعمیرگاه های مختلف لوازم خانگی در همه جای دنیا، باز پروفایل به فکر ایجاد تعمیرگاه های اختصاصی برای لوازم خانگی خود افتاد؟ در این قسمت به تفاوت های تعمیرگاه پروفایل و تعمیرگاه های متفرقه می پردازیم.

  1. تعمیرگاه های متفرقه هیچگونه تعهدی نسبت به مشتری و کارفرمایی نداشتند و در صورت بروز مشکل، نارضایتی زیادی از سمت مشتریان ایجاد میشد. اما در نمایندگی تعمیر پروفایل این مشکل حل شد و تمامی تعمیرگاه ها، طبق قوانین و چارچوب نمایندگی پروفایل فعالیت می کردند.

  2. محصولات نمایندگی پروفایل دارای گارانتی هستند؛ یعنی در صورت خرابی و بروز مشکل تا زمان تعیین شده، هرگونه تعمیر و .... توسط کمپانی به صورت رایگان انجام می شود. اما تعمیرگاه های غیر مجاز هیچوقت زیر بار همچین مسئولیتی نمی روند و بدون دریافت پول تعمیرات انجام نمی دهند.

  3. متخصصین و تعمیرکارانی که در نمایندگی پروفایل مشغول به کار هستند افرادی با تجربه و دوره دیده در نمایندگی این برند بزرگ می باشند و تمامی تعمیرات لوازم خانگی را با اطمینان خاطر برای مشتریان انجام می دهند. اما تعمیرکاران تعمیرگاه های متفرقه دارای مدارک رسمی نمی باشند و نمی توان بهشان اطمینان کرد.
  تعمیرات لوازم خانگی فریجیدر در تهران
  هر لوازم خانگی با توجه به کیفیتی که دارد، دارای عمر مفیدی کاری می باشد. البته این عمر کاری به نحوه استفاده شما از آن هم بستگی دارد. اما زمانی که دارای مشکل و خراب شدند باید چه کرد؟ خب شما دو راه در پیش رو دارید برای تعمیر لوازم خانگی فریجیدر. اول اینکه می توانید تعمیرات آن ها را به تعمیرکاران و تعمیرگاه های متفرقه بسپارید؛ دوم اینکه می توانید از نمایندگی رسمی تعمیرات فریجیدر درخواست تعمیرات داشته باشید. اما کدام به صرفه تر و مطمئن تر است؟

  زمانی که شما از تعمیرکار و تعمیرگاه های متفرقه درخواست تعمیرات یخچال و یا ساید بای ساید و ... می کنید؛ نمی توانید مطمئن شوید که از قطعات اورجینال استفاده می کنند؛ زیرا هیچ مرجع رسمی وجود ندارد تا آن ها را تایید و بر عملکردشان نظارت داشته باشد. آن ها پس از تعمیر هیچگونه خدمات پس از فروش در اختیارتان قرار نمی دهند و در صورت ضعف در تعمیرات، مجبورید دوباره هزینه پرداخت کنید. استفاده از تعمیرگاه و تعمیرکاران متفرقه مشکلات بسیار زیادی دارد که به قسمتی از آن اشاره کردیم.

  در این قسمت مزیای نمایندگی تعمیرات فریجیدر را مورد بررسی قرار می دهیم.

  · استفاده از قطعات اصلی و اورجینال برای تعمیرات لوازم خانگی فریجیدر.

  · خدمات پس از فروش برای تعمیرات برای اطمینان خاطر مشتریان عزیز.

  · اعزام تعمیرکار و تکنسین متخصص به تمامی مناطق تهران.

  · استفاده از تکنسین و تعمیرکاران مجرب و مورد تایید شرکت فریجیدر برای تعمیرات.

  همانطور که مشاهده کردید، اگر به دنبال تعمیر لوازم خانگی فریجیدر در منزل خود، بدون هیچ دردسر و دقدقه ای هستید بهتر است با نمایندگی فریجیدر در تهران تماس بگیرید تا مشکلات شما را در کمترین زمان و پایین ترین قیمت حل کنند.

  مشکلاتی که ممکن است برای یخچال ساید پیش بیاید به شرح زیر است:
  ساید بای ساید فریجیدر صدای زیادی بدهد
  موتور ساید بای ساید بسیار داغ شده است
  یخچال فریزر فریجیدر سرد نمی شود
  ساید بای ساید خاموش شده و روشن نمی شود
  سنسور ساید بای ساید کار نمی کند
  فن یخچال ساید کار نمی کند
  مشکلات دیگری بجز موارد ذکر شده، ممکن است برای یخچال ساید بوجود بیاید. اگر ایرادات ذکر شده، برای یخچال ساید بوجود آمد، با نمایندگی فریجیدر تماس بگیرید. تعمیر ساید بای ساید فریجیدر کار هرکسی نمی باشد و فقط باید توسط یک تعمیرکار متخصص و مجرب، کار تعمیر انجام گیرد.

  ویژگی های نمایندگی تعمیرات لباسشویی بوش

  یک سری ویژگی در نمایندگی تعمیرات بوش وجود دارد که مصرف کنندگان لوازم خانگی این برند عالی را ترغیب می کند تا تعمیرات خود را به ما بسپارند. در این قسمت به این ویژگی ها اشاره می کنیم.
  اولین ویژگی که در تعمیر ماشین لباسشویی در نمایندگی رسمی تعمیرات بوش وجود دارد، استفاده از قطعات اورجینال و اصلی می باشد. از آنجایی که کمپانی بوش به صورت مستقیم بر روی همه نمایندگی های تعمیرات خود نظارت می کند، اجازه استفاده از قطعات غیر اصلی را به آن ها نمی دهد. به همین دلیل پس از تعمیرات، قطعه مورد نظر تا مدت ها دچار خرابی نمی شود و با خیالی آسوده می توانید از آن استفاده نمایید.
  دومین ویژگی این نمایندگی، خدمات پس از فروش آن می باشد. شما می توانید با خیالی آسوده تعمیرات خود را به نمایندگی تعمیرات بوش در تهران بسپارید و در صورت بروز هرگونه مشکل، از این نمایندگی بخواهید تا مشکل را حل کند.


   
 4. elidemy

  elidemy New Member

  تاریخ عضویت:
  ‏26 سپتامبر 2020
  ارسال ها:
  6
  تشکر شده:
  0
  جنسیت:
  زن
  دوست عزیز من از یخچال فریزر سامسونگ استفاده می کنم و همین مشکل رو داره. برای تعمیر یخچال سامسونگ به کجا باید زنگ بزنم؟
   

به اشتراک بگذارید