معماران در طراحی نمای ساختمان به چه نکاتی باید توجه کنند

شروع موضوع توسط archaco ‏11 دسامبر 2019 در انجمن معرفی سایر سایت ها

 1. archaco

  archaco New Member

  تاریخ عضویت:
  ‏11 دسامبر 2019
  ارسال ها:
  2
  تشکر شده:
  0
  جنسیت:
  زن
  یک مهندس معمار قبل از طراحی می بایست به سطح مالی کارفرما توجه کند. ارائه یک لیست هزینه از مصالح، متراژ و همچنین قیمت تمام شده اجرا با خطایی اندک در ابتدای کار، با توجه به طرح پیشنهاد شده برای نما، می تواند به کارفرمایان در انجام تصمیم گیری مناسب کمک بسیار زیادی کند.

  قبل از طراحی نما ، به اقلیم منطقه باید توجه شود، زیرا طراحی نما تا حدودی به اقلیم منطقه بستگی دارد. به طور مثال در مناطق شمالی کشور استفاده از پنجره های بزرگ و سرتاسری ، جهت نورگیری و سیرکولاسیون هوا لازم است، اما در مناطق سردسیر کشور استفاده از نماهای شیشه ای و پنجره های بزرگ سرتاسری به خصوص در جهت های بادگیر پیشنهاد نمی شود.

  توجه به بافت منطقه در طراحی نمای ساختمان یکی از الزامات است. مثلا در برخی مناطق شاهد یک ساختمان آجری در کنار یک ساختمان سنگی و … هستیم که هیچ گونه تناسبی با هم ندارند.

  طراحی نما یک امر بسیار تخصصی است و همکاری با یک گروه معماری مناسب می تواند با کنترل هزینه های اجرا و خرید مصالح و همچنین جلوگیری از دوباره کاری ها در پروژه های مسکونی می تواند کمک شایانی را در کنترل منابع کارفرمایان نماید.

  طراحی نما آرکا
   
 2. rahilhonari

  rahilhonari New Member

  تاریخ عضویت:
  ‏1 ژانویه 2020
  ارسال ها:
  3
  تشکر شده:
  0
  جنسیت:
  زن
  طراحی نمای ساختمان با سنگ و آجر

  برای نمای ساختمان از متریال‌های مختلف مانند سنگ، آجر، آهن، سرامیک، کامپوزیت و … استفاده می‌شود. معماران از هر کدام از این متریال‌ها برای ساختمان‌های متنوعی استفاده می‌کنند. در این مقاله می‌خواهیم درباره طراحی نمای ساختمان با سنگ و آجر صحبت کنیم. استفاده از آجر در نمای ساختمان از گذشته برای معماران و خریداران ملک محبوب بوده است. امروزه به نماهایی که در گذشته طرفداران زیادی داشته، توجه بیشتری می‌شود. آجرها می‌تواند هم در طراحی نمای داخلی به کار برده شود و هم نمای بیرون آن را مزین کند.

  [​IMG]

  برای استفاده از نماهای سنگی و آجری انتخاب‌های زیادی دارید، زیرا این دو متریال در طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی تولید می‌شوند که شما بسته به نوع کاربرد ساختمان خود می‌توانید از این دو متریال استفاده کنید. نماهای آجری و سنگی در کنار هم می‌توانند یک تلفیق زیبا ایجاد کنند. این تلفیق تنها برای زیباسازی نمای ساختمان نیست، می‌تواند مزیت‌های زیادی داشته باشد که ادامه برایتان می‌گوییم.
   

به اشتراک بگذارید