روش های بازرسی جوش Mt

شروع موضوع توسط mahsabk ‏18 آوریل 2017 در انجمن تست ذرات مغناطیسی (MT)

 1. mahsabk

  mahsabk Member

  تاریخ عضویت:
  ‏18 آوریل 2017
  ارسال ها:
  44
  تشکر شده:
  20
  جنسیت:
  زن
  دو روش اساسی برای بازرسی جوش به روش تست غیر مخرب، بازرسی جوش mt و تست مایعات نافذ pt می باشد که روش های مفیدی برای شناسایی ناپیوستگی و نقص در قطعات تجهیزات صنعتی می باشند و با بازرسی میزان نقص و تبعات این نقص در کل مجموعه از آسیب های جدی و پر هزینه در تجهیزات جلوگیری می کند. در واقع برنامه بازرسی از تجهیزات و انجام تست ها باید جزء برنامه های اصلی هر شرکت و یا صنعت باشد.

  به وجود آمدن ترک و خستگی در تجهیزات فلزی که تحت فشار کاری بالا هستند مانند قلاب جرثقیل بسیار اتفاق می افتد و شرکت نیک بینش کارن به عنوان شرکت معتبر تست و بازرسی و انجام بازرسی جوش mt، انجام انواع تست های غیر مخرب و بازرسی جوش با بهره گیری از کارشناسان و تکنسین های با تجربه و دانش آموخته انواع عیوب جوش را شناسایی می کنند تا از خسارات و حوادث جلوگیری کنند.

  روش های بازرسی جوش mt و تست مایع نافذ pt در بسیاری از موارد مانند بازرسی از شفت، تیغه، موارد توربین های بخار ، پمپ ها و بازرسی جوش کاربرد دارند.

  بازرسی جوش mt : روش انجام کار
  بازرسی ذرات مغناطیسی MT یک روش برای تعیین مکان ترک های سطحی و زیر سطحی و ناپیوستگی نزدیک به سطح در مواد فرومغناطیس است. روش کار بازرسی جوش mt به این صورت عمل می کند که هنگامی که مواد تحت تست ذرات مغناطیسی mt قرار می گیرند، ناپیوستگی عرضی به جهت میدان مغناطیسی باعث شکل گرفتن یک میدان نشتی بالای سطح بخش مورد آزمایش می شود . این ذرات فرومغناطیس تشکیل طرحی ابتدایی از گسست و به طور کلی محل آن، اندازه، و شکل آن را نشان می دهد.

  بازرسی جوش mt : مواد فرومغناطیس
  ذرات فرومغناطیس می تواند به عنوان ذرات خشک یا ذرات مرطوب در یک مایع حامل مانند روغن یا آب استفاده شود. ذرات خشک معمولا برای دید بالا رنگ می شوند. ذرات مرطوب را می توان با یک ماده فلورسنت پوشش داده تا بتوان آنها را زیر نور ماوراء بنفش به راحتی مشاهده کرد.

  بازرسی جوش MT برای بازرسی جوش در مواد فرومغناطیس مناسب است. بازرسی ذرات مغناطیسی MT را نمی توانید برای موادی که مغناطیسه نمیشوند استفاده کرد. موادی مانند مس و آلیاژهای مس، آلیاژهای آلومینیوم، آلیاژهای منیزیم، سرب، تیتانیوم و فولاد ضد زنگ آستینیتی.

  هر دو جریان مستقیم (DC) و متناوب (AC) می تواند در بازرسی جوش MT کاربرد داشته باشد ولی زمینه های کاربرد آنها متفاوت می باشد و تفاوت اصلی آنها در این است که میدان مغناطیسی که توسط جریان DC تولید شده به طور کلی برای نفوذ به مقطع بخش و جریان AC در نزدیکی یا در سطح بخشی محدود شده است.  بازرسی جوش mt : سیستم MT
  انواع سیستم بازرسی ذرات مغناطیسی MT از یوک ساده دستی تا سیستم نیمکت بزرگ، بسته به نرم افزار دسته بندی می شوند. ما در اینجا یوک دستی را به دلیل قابل حمل بودن و مناسب برای آزمایش تعمیر و نگهداری بیان می کنیم.

  دو نوع یوک وجود دارد: آهنربای دائمی و آهنربای الکتریکی. آهنرباهای دائمی نیاز به یک منبع قدرت ندارند با این حال، آنها نمی توانند منطقه ای به بزرگی سطح مورد آزمایش در یوک الکترومغناطیسی را تست کنند. اگر آهنربای دائم بسیار قوی باشد، بلند کردن آن برای انجام بازرسی جوش MT دشوار می شود. یوک های الکترومغناطیسی شامل یک سیم پیچ در اطراف یک هسته U شکل از آهن نرم هستند. پایه ها معمولا جهت قرارگیری متناسب با پیکربندی جسم مورد آزمایش طراحی شده اند. یوک های الکترومغناطیسی می توانند به صورت AC، DC و یا هر دو باشند.

  هنگام انجام بازرسی جوش MT تنها ناپیوستگی عرضی نسبت به میدان قابل مشاهده است. بنابراین انجام آزمایش در هر دو جهت مهم است، بهترین نتیجه زمانی است که یوغ در گرای ۹۰ درجه به نقص قرار گیرد.

  بازرسی جوش MT : شرکت نیک بینش کارن
  روش بازرسی جوشMT می توانید ترک های سطحی و ناپیوستگی ناشی از خستگی، درز، سخت شدن، سنگ زنی در ریخته گری، فورج، و جوش را بیابد. در حالی که روش انجام کار آزمایش ذرات مغناطیسی MT ساده به نظر می رسد، مهارت و تجربه تکنسین و کارشناس برای تفسیر نشانه به شدت مورد نیاز است. لذا شرکت نیک بینش کارن خدمات تست غیر مخرب از جمله بازرسی جوش MT ، بازرسی جوش PT، بازرسی جوش VT، بازرسی جوش RT، بازرسی جوش UT ، تست آرایه فازی را با کیفیت جهانی انجام می دهد.
   
  wfaejoosh از این پست تشکر کرده است.

به اشتراک بگذارید