درب ضد حریق با تاییدیه آتش نشانی

شروع موضوع توسط sepahandarb ‏12 اکتبر 2020 در انجمن سایر مباحث متفرقه

 1. sepahandarb

  sepahandarb New Member

  تاریخ عضویت:
  ‏20 سپتامبر 2020
  ارسال ها:
  2
  تشکر شده:
  0
  جنسیت:
  زن
  بعد از اجرای طرح تفضیلی شهر تهران و تنظیم مقررات جامع ساختمان های در حال ساخت در تهران ، برای تأمین فرصت لازم برای افراد جهت فرار از آتشسوزی و نیز برای تأمین محافظت لازم برای سازه و اجزای ساختمان، بحث درب ضد حریق و جدا سازیهای لازم در ساختمان به وسیله ساختارهای مقاوم در برابر آتش صورت میگیرد. چنانچه به بازشوهایی برای تردد در این دیوارها نیاز باشد، بالطبع این بازشوها باید به درب های مقاوم در برابر حریق مجهز شوند و درهای ضد حریق عملکرد مناسبی در زمان آتشسوزی از خود نشان دهند.
  . درب ضد حریق برای جلوگیری یا تأخیر انداختن گسترش حریق و دود و بیشتر برای جلوگیری از انتشار دود های سمی اولیه اتش سوزی و در نتیجه برای ایمنی جانی در برابر آتش نقش بسیار مهمی ایفا مینمایند و باید به جزئیات و عملکرد صحیح آنها توجه کامل صورت گیرد درب ضد حریق به درب هائی گفته می شود که در برابر حرارت ۱الی ۲ساعت می توانند کاملا مقاوم باشند ومناسب برای جلوگیری از گسترش حریق در فضاهای باز. با بکارگیری این محصولات(درب ضد حریق) آتش تا زمانی معین پشت در حبس خواهد شد. در تولید این محصولات سعی شده است برای همه نقاط ضعف درب از جمله یراق آلات، فاصله بین چارچوب و لنگه درب ضد حریق، فضای زیر درب ضد حریق و ... حفاظت مناسب در نظر گرفته شود تا دود و آتش از طریق این فضاها قادر به نفوذ به طرف دیگر نباشند.
  .معمولا چهارچوب درب ضد حریق از جنس فولاد و روکش درب با پوشش رنگ تمام کوره ای میباشد.داخل درب پشم سنگ نسوز عایق حرارتی قرار دارد که در برابر آتش تا ۴ساعت در دمای ۸۰۰درجه سانتیگراد مقاوم است.اطراف درب با لاستیک درزگیر نسوز پوشانیده شده است جهت جلوگیری از ورود دود و در حرارت بالا دود سمی تولید نمیکند ونیز در معرض حرارت این لاستیک پف کرده و تمام فضای بین چهار چوب و لنگه درب را پوشانده و نیز ماده پف کرده غیر قابل اشتعال می باشد و استقامت لازم را در برابر آتش دارد.
  درب ضد حریق چوبی نیز بد لیل سهولت ساخت در ابعاد مختلف و همچنین نصب در چهارچوب درب های چوبی معمولی مورد استفاده بسیاری از سازندگان می باشد . ولی درب ضد حریق چوبی اگر تمام چوب باشد مورد تایید آتش نشانی و سازمان شهر سازی نیست و نمیتواند تاییدیه های لازم را برای شما اخذ نماید و در صورت ضرورت استفاده از درب ضد حریق چوبی باید درب فلزی استفاده شود که مورد تایید آتش نشانی و شهر سازی باشد و در دوسمت آن رویه چوب نصب شده باشد ! که ضمن مقاومت لازم و دارا بودن تایدیه های لازم نما و ظاهری چوبی داشته باشد که به آن درب ضد حریق طرح چوب می گویند.

  درب ضد حریق شیشه ای

  بصورت استاندارد برای مجتمع های مسکونی، تجاری و اداری که بشکل آپارتمان در چند طبقه و چند واحدی ساخته می شود در هر طبقه برای مواقع اضطراری درب مخصوص به سمت پله فرار و یا محیط امن طراحی و نصب می گردد ولی امروزه استفاده از درب ضد حریق شیشه ای نه تنها منسوخ شده است بلکه تاییده های لازم را به هیچ وجه نمیگیرد !

  درب ضد حریق شیشه خور https://sepahandarb.ir
  درب ضد حریق شیشه خور زیاد طرفدار ندارد و معمولا در بعضی از مناطق شهرداری تهران که سختگیری هایی خاص در ضوابط آتش نشانی آن حاکم است مورد تایید واقع نمیشود! و به طور کلی شیشه درب ضد حریق شیشه خور باید علاوه بر مقاومت در حرارت بالا حالت نشکن و مصلح به سیم فلزی نیز باشد

  درب ضد حریق فلزیhttps://sepahandarb.com

  درب ضد حریق فلزی چهارچوب درب ضد حریق از جنس فولاد و روکش درب از ورق فولاد با پوشش رنگ تمام کوره ای میباشد.داخل درب پشم سنگ نسوز عایق حرارتی قرار دارد که در برابر آتش تا ۴ساعت در دمای ۸۰۰درجه سانتیگراد مقاوم است.اطراف درب با لاستیک درزگیر نسوز پوشانیده شده است و از درب ضد حریق فلزی میتوان درب ضد حریق دو لنگه هم ساخت که با کوشش های فراوان و در راستای تامین نیاز بازار به وسیله تیم طراحی سپاهان درب طراحی و تولید شده و به لطف خداوند منان توانسته ایم بعد از گذراندن آزمایش های متعدد و پاس کردن تست های ایمنی از سازمانهای زی صلاح تاییدیه های لازم شهر سازی و آتش نشانی رانیز برای درب ضد حریق دو لنگه گرفته ودر این راستا یکی از اولین کارخانه های اراعه دهنده درب ضد حریق دو لنگه و درب ضد حریق یک ونیم لنگه با تاییدیه در ایران باشیم .
   

به اشتراک بگذارید