تکنیک های تست مایع نافذ

شروع موضوع توسط mahsabk ‏18 آوریل 2017 در انجمن تست مایع نافذ (PT)

 1. mahsabk

  mahsabk Member

  تاریخ عضویت:
  ‏18 آوریل 2017
  ارسال ها:
  44
  تشکر شده:
  20
  جنسیت:
  زن
  شرکت تست و بازرسی نیک بینش کارن تست مایعات نافذ PT را به منظور مشخص شدن عیوب جوش با یک مایع رنگی و یا ماده فلورسنت انجام می دهد. البته بازرسی جوش به روش مایعات نافذ تنها خدمت این شرکت با سابفه نمی باشد. شرکت نیک بینش کارن با ۱۲ سال سابقه فعالیت پویا در زمینه ی بازرسی جوش، تست غیر مخرب جوش، تست التراسونیک جوش، بازرسی ذرات مغناطیسی جوش، تست آرایه فازی، رادیوگرافی جوش ، بازرسی چشمی جوش دارد و خدمات خود را توسط کارشناسان خبره در این صنعت انجام می دهد.

  تست مایعات نافذ PT برای بازرسی قطعات بزرگ و کوچک با اشکال هندسی ساده و پیچیده ، کنترل کیفیت قطعات در ریختگی فلزات، آلیاژهای آهنی و غیر آهنی ، سرامیک ها، ظروف شیشه ای ،برخی قطعات پلیمری و …به منظور مشخص شدن عیوب جوش در سطح کاربرد دارد. تست جوش PT کم هزینه تر از روش تست التراسونیک UT است ولی مدت زمان اجرای بازرسی جوش با مایع نافذ به دلیل تمیز کاری های قبل و خشک شدن ها طولانی تر است.

  تکنیک های تست مایعات نافذ PT
  تست مایعات نافذ PT – حلال جداشدنی
  مایع نافذ حلال جداشدنی آن دسته از مایعات نافذ هستند که به یک حلال دیگر بجز آب برای حذف مایع نافذ اضافی نیاز دارند. این مایعات نافذ معمولا ذاتا قابل مشاهده هستند، معمولا به رنگ قرمز روشن رنگ شده اند که به خوبی در برابر یک توسعه دهنده سفید کنتراست ایجاد کرده و قابل مشاهده خواهند شد.

  مایع نافذ معمولا بر روی سطح اسپری می شود یا با فرچه بر روی بخش اعمال می شود، پس از گذشت زمان ماندگاری مایع نافذ ، بخش را با یک پارچه مرطوب با پاک کننده مایع نافذ پاک می کنیم و پس از آن اسپری توسعه اعمال می شود. پس از گذشت زمان نفوذ اسپری توسعه روی بخش مورد بررسی، سطح برای تشخیص عیوب، ترک ها ، ناپیوستگی ها از طریق نشان دادن توسعه بررسی می شود.

  تست مایعات نافذ PT- مایع نافذ آب قابل شستشو با آب
  مایع نافذ قابل شستشو با آب دارای یک امولسیفایر می باشد که اجازه می دهد تا مایع نافذ به استفاده از یک اسپری آب برطرف شود. در تست مایعات نافذ PT اغلب قطعات کوچک با فرو بردن در یک مخزن مایع نافذ پوشیده می شوند، اما در قطعات بزرگ با اسپری کردن و یا مسواک زدن استفاده می شوند. هنگامی که قطعه به طور کامل با مایع نافذ پوشیده شد، در یک ناودان بزرگ تا سپری شدن زمان توقف مایع نافذ قرار می گیرد، سپس به یک ایستگاه شستشو برده می شود که در آن با اسپری آب برای حذف مایع نافذ اضافی شسته می شود.

  هنگامی که مایع نافذ اضافی حذف شد، قطعه در یک خشک کن هوای گرم و یا در مقابل یک فن ملایم تا زمانی که آب روی سطح خشک شود قرار می گیرد. قطعه پس از آن در یک مخزن توسعه خشک قرار داده می شود و با اسپری توسعه پوشش داده می شود و پس از طی شدن زمان ماندگاری برای شناسایی عیوب مورد ارزیابی قرار می گیرد. روش تست مایعات نافذ PT روشی کم هزینه برای پیدا کردن عیوب سطحی جوش می باشد.

  تست مایعات نافذ PT- پست- امولسیون
  پست- امولسیون مایع نافذ از مایعات نافذی می باشد که امولسیفایر در ترکیبات شیمیایی خود مانند مایع نافذ آب قابل شستشو با آب ندارد. مایع نافذ پست- امولسیون به شیوه ای مشابه بکار گرفته می شود، اما قبل از مرحله شستن با آب ، امولسیفایر برای یک مهلت مقرر به سطح اعمال می شود تا مایع نافذ اضافی را حذف کند. هنگامی که زمان ساکن امولسیفایر سپری شد، قطعه مشابه همان روش قبلی مایع نافذ قابل شستشو با آب شسته می شود. در تست غیر مخرب PT امولسیون ها می تواند لیپوفیلیک (مبتنی بر روغن) یا هیدروفیلیک (مبتنی برآب) باشند.
   
 2. solosmarket

  solosmarket New Member

  تاریخ عضویت:
  ‏25 دسامبر 2018
  ارسال ها:
  2
  تشکر شده:
  0
  جنسیت:
  مرد
 3. Viona

  Viona New Member

  تاریخ عضویت:
  ‏14 اکتبر 2020
  ارسال ها:
  2
  تشکر شده:
  0
  جنسیت:
  مرد
 4. Viona

  Viona New Member

  تاریخ عضویت:
  ‏14 اکتبر 2020
  ارسال ها:
  2
  تشکر شده:
  0
  جنسیت:
  مرد
  تیم اختصاصی رایین با طراحی بی نظیر و منحصر به فرد لبخند رضایت را بر چهره مشتریان خود نشانده است. علاوه بر <a href="http://raein.net">طراحی سایت</a> ، <a href="http://raein.net">سئو سایت</a>، طراحی گرافیکی و <a href="https://raeinsocial.ir">مدیریت شبکه های اجتماعی</a> (اینستاگرام، فیسبوک، توییتر، تلگرام و …) و <a href="https://raeinsocial.ir">مدیریت اینستاگرام</a> که همگی از اهمیت بسیار بالایی با توجه به حضور گسترده قشرهای مختلف جامعه برخوردار هستند، نیز در حوزه تخصص و خدمات ما قرار می گیرند.
   

به اشتراک بگذارید