تعمیرات ماشین لباس شویی

شروع موضوع توسط tamirkarsalam ‏1 فوریه 2020 در انجمن سایر مباحث متفرقه

 1. tamirkarsalam

  tamirkarsalam New Member

  تاریخ عضویت:
  ‏1 فوریه 2020
  ارسال ها:
  6
  تشکر شده:
  3
  جنسیت:
  مرد
  محل سکونت:
  تهران
  تا روزی که ماشین لباس شویی شما بطور کاملا صحیح لباس هایتان را تمیز می کند و از طرفی شما حتی به سختی به آن دستورات شست و شو می دهید؛ ممکن است سناریوهای زیادی اتفاق بیفتد. شاید محفظه داخل ماشین لباسشویی از آب پر شده اما آبکشی نشود یا آبکشی می شود اما نمی چرخد. یا لباس ها شسته شده است اما تمیز نیستند. به طور خلاصه ماشین لباس شویی شما در پیک عملکرد خودش کار نمی کند. یا کاملا متوقف شده است.

  برای ماشین لباسشویی که بسیار کار می کند خیلی جای تعجب نیست که عملکردش در تمیز کردن لباس ها افت کند. تعمیرات بسیاری از این خرابی ها فقط به ابزارهای ساده نیاز دارند که توسط خودتان و تنها با مهارت اندکی در تعمیرات لوازم خانگی میتواند انجام شود.

  شما می توانید برای تعمیرات ماشین لباس شویی خود با ثبت سفارش تعمیر در سامانه تخصصی درخواست تعمیرات تعمیرکارسلام در کوتاه ترین زمان، ماشین لباس شویی خود را تعمیر کنید.

  1. ماشین لباس شویی روشن نمی شود
  این اصلی ترین خرابی در اکثر ماشین لباس شویی ها است، شما لباس ها را داخل ماشین لباس شویی قرار می دهید کلید “ON” را نیز فشار می دهید ولی اتفاقی نمی افتد.

  • سیم برق پشت ماشین لباسشویی را چک کنید و مطمئن شوید که وصل است. به علت حرکات شدید، ماشین لباسشویی ممکن است حرکت کند. وقتی ماشین لباسشویی حرکت می کند سیم برق ممکن است اتفاقی جدا شود. بست هایی که سیم ها را به هم متصل می کنند را جدا کنید تا سیم انعطاف پذیری بیشتری داشته باشد.
  آیا کلید خاموش و روشن کار نمی کند؟ پنل الکتریکی ماشین لباسشویی را پیدا کرده و آن را ریست کنید.
  • ممکن است سوئیچ جلویی قفل درب معیوب باشد. سوئیچ قفل، با در ارتباط برقرار می کند تا بررسی کند در به درستی بسته شده است یا خیر تا در صورت بسته بودن در شروع به پر کردن آب کند . درب را ببندید و تماشا کنید زیرا بخشی از درب به بخشی بر روی دستگاه متصل می شود. قسمت بالایی باید در قسمت پایینی بشیند.
  • ممکن است سویچ بالایی قفل در معیوب باشد. شما می توانید این مورد را تست کنید. برای این کار ابتدا دستگاه را در حاللت “ON” تست کرده و سپس با انتهای صاف یک قلم به انتهای سوراخ فشار آورید اگر درست این کار را انجام دهید حتی اگر در باز باشد داخل ماشین باید پر از آب شود.
  2. ماشین لباس شویی به اندازه کافی لباس ها را تمیز نمی کند
  این ممکن است یکی از ناامید کننده ترین مشکلات شستشوی لباس باشد زیرا شما آن را تنها پس از انجام یک چرخه کامل شست و شو توسط ماشین لباس شویی متوجه می شوید. بعد از شستشوی لباس آن را برداشته و لباس های ظاهرا تمیز خود را پر از پرز، مو و سایر چیز ها می بینید.

  • از گذاشتن لباس بیش از ظرفیت ماشین لباس شویی در داخل آن خوداری کنید. اگر بیش از ظرفیت ماشین لباسشویی لباس در داخل آن قرار دهید فضای کافی برای بیرون کشیدن زباله ها و مواد شوینده و در نتیجه یک شست و شوی تمیز وجود ندارد. برای اطلاع از حداکثر ظرفیت ماشین لباس شویی خود از دفترچه راهنمای محصول کمک بگیرید.
  از مواد شوینده کمتری استفاده کنید. استفاده بیش از حد از شوینده ها می تواند به جای بیرون کشیدن پرز و دیگر آشغال ها از لباس دوباره آن ها را به لباس برگرداند.
  • وسایل مربوط به حیوانات خانگی ماننده پتو و تشک سگ و گربه را جدا از اسباب بازی های جوییده شده توسط آن ها بشویید. اگر وسایل مربوط به حیوان کثیف است تشتک(لگن) ماشین لباسشویی را پس از شت و شو بشویید.
  3. ماشین لباس شویی نمی چرخد
  در این مشکل بسیار رایج در ماشین لباسشویی تشتک (لگن) ماشین لباسشویی آب گیری می کند اما نمی چرخد. چرخش با سرعت زیاد عملی است که با فشار، آب را از لباس خارج می کند تا در خشک کن خشک شود.

  • لباس هایی که در داخل ماشین لباسشویی قرار داده اید را از نظر جنس بررسی کنید. اگر توزیع لباس ها ( ازنظر جنس) نامتوازن باشد ماشین به طور خودکار متوقف می شود و تا زمانی که به تعادل نرسد مجددا شروع به کار نمی کند.
  • پس از بررسی و توزیع مجدد لباس ها دوباره در آن را ببنید اگر توزیع صحیح باشد دستگاه باید به طور خودکار چرخش را شروع کند. لباس ها و لوازمی که شامل مواد با جذب بالا ماننده حوله، ملافه و لباس های ضخیم ماننده شلوار جین و ژاکت می شوند. اغلب نامتوازنند.
  • سطح ماشین لباسشویی از زمین را بررسی کنید. دستگاه اگر در سطح مناسبی از زمین قرار نداشته باشد چرخش متوقف می شود. این عمل برای ایمنی در ماشین لباسشویی شما برنامه ریزی شده است. سطح دستگاه را با دستگاه تراز سنج بررسی کنید و با تنظیم پایه ها دستگاه را به سطح خود برگردانید.
  • سیستم آبکشی و شیلنگ تخلیه را بررسی کنید. سیستم آبکشی ممکن است مسدود شده باشد. پمپ تخلیه ماشین را بررسی کنید. (این کار را می توانید بدون جدا کردن آن انجام دهید). در انتها ممکن است شیلنگ تخلیه که از پشت دستگاه به نقطه آبکشی منتهی می شود؛ مسدود شود.
  4. ماشین لباس شویی سروصدای زیادی می کند
  یکی از مشکلات رایج ماشین لباسشویی این است که دستگاه در طی سیکل چرخش خودش صداهای ناهنجاری مثل اصابت سنگ و یا لرزش می دهد. این مشکل را خیلی زود برطرف کنید چون حرکت نادرست باعث آسیب رسیدن به ماشین لباسشویی و ایجاد مشکلات جدید می شود.

  • یاتاقان های لگن (وان) که مستقیما در زیر آن قرار دارند ممکن است فرسوده شده و نیاز به تعویض داشته باشند. یتاقان ها را به راحتی می توانید از بازارچه تعمیرکارسلام تهیه کنید.
  • اگر ماشین لباس شویی صدای جیرجیر می دهد ممکن است یاتاقان های وان نیاز به روانکاری داشته باشند.
  • تسمه یا قرقره موتور ماشین لباسشویی ممکن است فرسوده باشد. این یک تعمیر نسبتا پیچیده است، جایی که برای رسیدن به موتور باید بخش قابل توجهی از دستگاه را جدا کرد. در این مورد کارشناس های ما در تعمیرکارسلام آماده خدمت رسانی به شما هستند.
  • تسمه قرقره موتور ممکن است ترک خورده و یا فرسوده شده و یا به شکل دیگری خارج شده باشد. همچنین در اغلب اوقات تسمه بویی شبیه سوختگی لاستیک خواهد داد. این مورد را نیز می توانید از بازارچه تعمیرکارسلام تهیه کنید.
  5. ماشین لباس شویی حرکت نمی کند
  یکی از مشکلات رایج مربوط به ماشین لباسشویی این است که وان ماشین پر از آب می شود اما همزن مرکزی حرکت نمی کند.

  • تحریک حرکتی عقب و جلو است که لباس ها را تمیز می کند. این عمل توسط دستگاه مخروطی پلاستیکی مرکزی به نام همزن انجام می شود. دندانه های پلاستیکی کوچک قسمت بالای همزن را به قسمت پایین وصل می کند. در را باز کنید در حالی که دستگاه در حالت همزن است سوئیچ در را با قسمت خالی قلم فشار دهید تا دستگاه در حین باز شدن در متوقف نشود.
  • اگر ماشین صداهای نرمالی از خودش می دهد اما همزن در حال حرکت نیست ممکن است دندانه ها فرسوده یا خراب شده و نیاز به تعویض داشته باشد که در این صورت ما امکان تهیه این ریزقطعه را در بازارچه تعمیرکارسلام برای شما فراهم کرده ایم.
  • موتور ماشین لباسشویی شما ممکن است تحت تاثیر یک پالس انرژی بسیار کوتاه با ولتاژبسیار بالا (power spike) قرار گرفته باشد. و نیاز به تنظیم مجدد داشته باشد . هر برندی مراحل تنظیم مجدد مربوط به خود را دارد.برای اطلاع از مراحل تنظیم مجدد موتور به دفترچه راهنمای ماشین خود مراجعه کنید.
  به عنوان مثال بسیاری از ماشین های لباسشویی جنرال الکتریک از شما خواسته اند که دستگاه را از برق جدا کنید، آن را دوباره وصل کنید، سپس ظرف 12 ثانیه 6 بار درپوش را بلند کرده و پایین آورید. درپوش را حداقل 2 اینچ بالا ببرید تا اتصال مغناطیسی سوئیچ درب را بشکند.

  6. ماشین لباس شویی با آب پر می شود اما تخلیه نمی شود
  بسیاری از افراد تجربه بسیار ناخوشایندی در این مورد داشته اند که وقتی در ماشین لباسشویی را باز می کنند، لباس ها در داخل وان پر از آب کثیف شناورند.

  • ممکن است پمپ دستگاه شما با یک تکه پارچه و یا یک وسیله دیگری که مربوط به شست و شو هست بسته شده باشد. با یک پیمانه آب را تخلیه کرده و دستگاه را جدا کنید. پیچ های پنل جلویی را باز کنید. برای دسترسی راحت تر دستگاه را به سمت بالا شیب داده و جلوی دستگاه را روی دو یا چهار آجر قرار دهید. پمپ ماشین لباسشویی شما به راحتی قایل مشاهده می باشد. بنابراین به آسانی می توامید تشخیص دهید که آیا پمپ شما مسدود شده است یا خیر؟ سپس برای جدا کردن مانع به آرامی از انبردست استفاده کنید تا به پمپ آسیبی وارد نشود.
  • از طرفی دیگر ممکن است گرفتگی در داخل شیلنگی که به پمپ منتهی می شود قرار داشته باشد. یک سطل در نزدیکی خود قرار دهید و آب لوله را تخلیه کنید. در صورت گرفتگی شیلنگ معمولا مانع در انتهای آن قرار خواهد داشت آن را با انبردست جدا کنید.
  7. ماشین لباسشویی بیش از حد تکان می خورد
  زمانی که ماشین لباسشویی شما در حال کار است، به خصوص در سیکل چرخش ممکن است به شدت لرزش داشته باشد، اغلب آنقدر که دستگاه راه می رود. این ممکن است به علت داشتن یک دستگاه با راندمان بالا باشد که چرخه چرخش سریع تری نسبت به ماشین های دیگر دارد.

  • ممکن است دستگاه شما مجددا نیاز به بالانس داشته باشد. برای ارزیابی سطح ماشین از یک طرف به سمت دیگر و از جلو به عقب از دستگاه تراز سنج استفاده کنید. با چرخاندن پایه های دستگاه به بالا یا پایین سطح دستگاه را مجددا تنظیم کنید.
  برخلاف خشک کن ها که فقط دو پایه قابل تنظیم در جلو دارند، بیشتر ماشین های رخت شویی دارای چهار پایه قابل تنظیم هستند.

  • در ماشین هایی که خشک کن نیز دارند و دو دستگاه با هم ترکیب شده اند. تسمه های اتصال ممکن است شل شده و باعث لرزش شدید دستگاه شوند. این می تواند یک وضعیت خطرناک باشد. زیرا ممکن است خشک کن از ماشین جدا شود. تسمه های اتصال را محکم کنید و یا در صورت لزوم آن ها را تعویض کنید.
  • معمولا علت تکان های ماشین لباسشویی بار نامتعادل است لباس های بلند و سنگین را به مکز همزن بکشید تا در یک سمت قرار نگیرند.
  • پد ضد لرزش را به راحتی می توانید از بازارچه تعمیرکارسلام تهیه کنید. آزمایش ها نشان می دهند که پدهایی با ضخامت 3 اینچ به آسانی می توانند از لرزش ماشین لباسشویی شما جلوگیری کنند.
   
  ceramic99 از این پست تشکر کرده است.
 2. emilyfarahi

  emilyfarahi Member

  تاریخ عضویت:
  ‏7 مارس 2020
  ارسال ها:
  32
  تشکر شده:
  7
  جنسیت:
  زن
  شغل:
  آرایشگر
  محل سکونت:
  تهران
  یشنهاد من برای خدمات ماشین ظرفشویی و ماشین لباسشویی اعم از تعمیر و سرویس ماشین لباسشویی ، شرکت ابرکاوان هست.برای سرویس و تعمیر ماشین لباسشویی و ظرفشویی میتونین باهاشون در ارتباط باشین.
  تماس با شماره 4 رقمی 1743
  و یا با شماره 22244011 تماس حاصل فرمایید
   
 3. tamirkarsalam

  tamirkarsalam New Member

  تاریخ عضویت:
  ‏1 فوریه 2020
  ارسال ها:
  6
  تشکر شده:
  3
  جنسیت:
  مرد
  محل سکونت:
  تهران
  ceramic99 از این پست تشکر کرده است.
 4. emilyfarahi

  emilyfarahi Member

  تاریخ عضویت:
  ‏7 مارس 2020
  ارسال ها:
  32
  تشکر شده:
  7
  جنسیت:
  زن
  شغل:
  آرایشگر
  محل سکونت:
  تهران
  پیشنهاد من برای خدمات ماشین ظرفشویی و ماشین لباسشویی اعم از تعمیر و سرویس ماشین لباسشویی ، شرکت ابرکاوان هست.برای سرویس و تعمیر ماشین لباسشویی و ظرفشویی میتونین باهاشون در ارتباط باشین.
  تعمیر لباسشویی حایر،ایندزیت،ویرپول،سامسونگ، بوش و ... رو به صورت تضمینی انجام میدن.
  تماس با شماره 4 رقمی 1743
  و یا با شماره 22244011
   
 5. tamirkarsalam

  tamirkarsalam New Member

  تاریخ عضویت:
  ‏1 فوریه 2020
  ارسال ها:
  6
  تشکر شده:
  3
  جنسیت:
  مرد
  محل سکونت:
  تهران
  ceramic99 از این پست تشکر کرده است.
 6. ceramic99

  ceramic99 New Member

  تاریخ عضویت:
  ‏12 آوریل 2020
  ارسال ها:
  6
  تشکر شده:
  0
  جنسیت:
  مرد
 7. parisa98

  parisa98 New Member

  تاریخ عضویت:
  ‏24 آوریل 2020
  ارسال ها:
  9
  تشکر شده:
  0
  جنسیت:
  زن
  لباسشویی بوش
  اگر ماشین لباسشویی بوش شما دچار مشکل شده است، نگران نباشید؛ تنها کافی است با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید تا کارشناسان ما در نمایندگی تعمیر لباسشویی بوش در تهران ، شما را در تعمیر لوازم خانگی مورد نظرتان راهنمایی نمایند. ما به عنوان نمایندگی تعمیرات بوش در تهران، در ۲۴ ساعت شبانه روز و در ۷ روز هفته آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشیم. با توجه به اینکه لباسشویی های شرکت بوش دارای فناوری های پیشرفته می باشد، به همین دلیل برای عیب‌یابی و پیدا کردن قطعات ناسالم، نیاز به استفاده از دستگاه های مخصوص می باشد.

  تعمیر ماشین لباسشویی بوش
  ماشین لباسشویی بوش یکی از بهترینمحصولات این نمایندگی است که طرفداران زیادی در حوزه لوازم خانگی دارد. اما زمانی که لباسشویی خراب شود دو را پیش رو داریم. اول اینکه می توانیم با تعمیر ماشین لباسشویی بوش به دست تعمیرکار ماشین لباسشویی مشکل را حل کنیم. یا اینکه یک دستگاه ماشین لباسشویی دیگر خریداری کنیم. ابلتع که راه اول خیلی به صرفه تر است. اما به شرط اینکه به دست تعمیرگاه مجاز تعمیر لباسشویی بوش انجام شود.
   
 8. parisa98

  parisa98 New Member

  تاریخ عضویت:
  ‏24 آوریل 2020
  ارسال ها:
  9
  تشکر شده:
  0
  جنسیت:
  زن
  خدمات پس از فروش نمایندگی تعمیر لباسشویی فریجیدر در تهران
  تمام وسایل الکترونیکی مثل ماشین لباسشویی در هنگام خرید دارای برگه ی گارانتی می باشند. اگر تاریخ گارانتی لباسشویی نگذشته باشد، در صورت بوجود آمدن هرگونه ایراد و مشکلی میتوانید از آن استفاده کنید. با تماس با نمایندگی لباسشویی فریجیدر می توانید از این مزایا استفاده کنید و از خدمات پس از فروش نمایندگی ما بهره مند شوید.

  نکته های مهمی که تعمیرکار سرویس و نگهداری لباسشویی فریجیدر توصیه می کند :
  نکته اول :
  لباسشویی را باید در مکانی مناسب و صحیح قراردهید. لباسشویی باید تراز باشد. می توانید از پیچ های زیر لباسشویی برای تراز کردن استفاده کنید.

  نکته دوم:
  لباسشویی باید از سطح دیوار بیشتر از 5 سانتی متر فاصله داشته باشید.

  نکته سوم:
  در زمان خاموش بودن لباسشویی فلکه ی ورودی آب را ببندید.

  نکته چهارم:
  پس از اتمام کار لباسشویی دور لاستیک ورودی را با دستمال خشک کنید.
  نحوه ی کار کردن برد لباسشویی فریجیدر
  برد لباسشویی فریجیدر حکم هسته ی ماشین لباسشویی را دارد و تمامیه فرمان ها از طریق برد به دیگر اجزا ارسال میشوند . وقتی شما دکمه ی استارت لباسشویی را میفشارید جریان برق از طریق خازن ها و فیوز های ظریفی که در سر راه برد قرار دارند به آن منتقل میشوند . نوسانات برق و قطع و وصل شدن آن موجب خراب شدن این خازن و فیوز ها میشود و در نهایت برد لباسشویی فریجیدر از کار خواهد افتاد و میسوزد. به همین دلیل است که همواره ما تاکیید داریم که از محافظ برق استفاده کنید . در صورتی که این مشکلات برای لباسشویی به وجود بیاید حتی سیم پیچی های داخلی هم درگیر شده و خطر برق گرفتگی برای کاربر خواهد داشت پس حتما با یک تعمیر کار مجرب تماس بگیرید . نکته ی قابل ذکر در مورد برد لباسشویی فریجیدر این است که عموما برد های الکتریکی را کمتر میتوان تعمیر و معمولا این قطعات را تعویض میکنند. برای تعویض هم باید اطمینان حاصل کنید که قطعه ی شما اورجینال است تا بعدا به مشکلی بر نخورید به همین دلیل تماس با نمایندگی های مرکزی فریجیدر این اطمینان را برای شما حاصل میکند.

  در صورتی که از سوخته شدن برد ماشین لباسشویی خود اطمینان حاصل کردید متاسفانه راهی جز تعویض آن نخواهید داشت.

  وسایل مورد نیاز برای تعمیر برد لباسشویی فریجیدر
  • پیچ گوشتی یک سو و چهار سو
  • نوار ماسک
  • قلم
  • دستکش کار
   

به اشتراک بگذارید